Yurt Dışı Kargo Gönderim Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Fiyatları seçeceğiniz firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Her firmanın kendi bünyesinde bulunan hesaplama aracı bulunmaktadır. Göndereceğiniz ürünün yapısı paketleme sistemi gibi durumlar fiyata büyük ölçüde etki etmektedir. Daha önceki Yurt dışı kargo gönderimi nasıl yapılır ? yazımızda tüm bu detaylardan sizlere bahsetmiştik. Yurt dışı kargo gönderimi fiyatları oldukça önem arz etmektedir. Gönderimini gerçekleştireceğiniz yurt dışı kargo ister 0.5 kg, isterse de 20 kilogram olsun, yerel ve global yurtdışı kargo hizmeti veren şirketler aracılığı ile dünyanın dört bir yanına kısa sürelerde gönderim sağlanıyor.

Uluslar Arası Kargo gönderimi yapıldığında ne gibi değişkenlikler oluyor dediğinizi duyar gibiyiz Öncelikle yurtdışı kargo ücretleri gönderim hizmeti veren firmadan firmaya değişiyor.

Diğer taraftan uluslararası kargo ücretleri kilograma ve gönderinin hacmine göre değişkenlik arz ediyor. Bu Hususta dikkat edilmesi gereken önemli bir etken var. Yurt dışına kargo göndermek isteyen bireyin ya da kurumun kargo fiyatı hesaplanırken kilo ve gönderinin hacmi dikkate alındığını bilmesi gerekmektedir. Tartma işlemi sonucunda hangi değer daha büyük çıkarsa o veri işleme alınıyor. Eğer kilo haricinde ekstra bir kargo fiyatı söz konusu olduysa bu durum hacimsel ağırlık ağır bastığı anlamını taşıyor.

Yurt Dışı Kargo Gönderimi Fiyatları Hacim Hesaplama ;

Gönderiniz 60x40x40 boyutlarında bir koliyi yurt dışı kargo ile örneğin Hollanda'ya gönderecekseniz; ağırlığı 5 kilogram ise, Resimde de görmüş olduğunuz formüle bağlı kalarak işlem sağlıyoruz 60X40X40 / 5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz

Ücretlendirmeniz daha yüksek olan rakama göre devam edecektir Normal ağırlığımız 5 kiloydu. Şimdi tek bakmamız gereken hangisi büyük, hacimsel ağırlık mı bize verdiği normal ağırlık mı?

5 kg (ağırlık) 19,2 Lt (hacimsel ağırlık). Desi hesaplama sonucunda elde ettiğimiz hacimsel ağırlık kolinin normal ağırlığından daha fazla olduğu için işlemlerimize desi ücreti üzerinden devam etmemiz gerektiğini unutmayın. Bu da yurt dışı kargo fiyatını biraz daha yüksek çıkacağı anlamını taşımaktadır.

8 Adımda Yurt Dışı Kargo Fiyatlarını Ucuz Yollu İletmek

  • Öncelikle gönderilen ürünün doğru tartılması

  • Ürünün en minimum sıkıştırma biçimde düzgün paketlenmesi

  • Doğru ulaşım yolunun seçilerek en iyi firmayı tercih etmeniz

  • Yoğunluk yaşanmayan saatlerde transfer imkanı varsa o imkandan faydalanılması,

  • Uzun vadeli anlaşmalar yoluyla fiyat değişimlerinden kaçınmak

  • Tercihlerin netleştirilerek yüksek fiyat riskinin ortadan kaldırılması

  • Çoklu bir gönderim söz konusuysa bu gönderilerin tek paket haline getirilmesi

  • Taşıma şirketinin zaman planlamasını analiz edip en doğru zamanda teslim alıp iletmesi

Eğer yukarıda bahsettiğimiz küçük ama önemli detaylara dikkat ederseniz Yurt dışı kargo gönderimi oldukça uygun fiyatlar ile yapılabilmektedir.

Bu yazı sizin için faydalı oldumu?

Yorumlar