DHL Kargo Takip Bilgileri

 Takip No İLE Sorgula

DHL Hakkında

DHL takip ile dünyanın herhangi bir noktasına gönderilen kargonun ne zaman, nerede olduğu anında ve kolayca öğrenilebilir. Kargonun adım adım takip edilebilmesi ve alıcısına ulaştığı anın öğrenilebilmesi için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç vardır.DHL Çağrı Merkezi Telefon Numarası 444 00 40

DHL Hikayesi

Ortaya çıktığı dönemde sektöründe devrim yaratmış olan bu lojistik firması ABD çıkışlıdır. İsminin de o kadar derin bir anlamı yok; kurucularının soyadlarının baş harfleri… Aynı bizdeki Ah-Meh-Hus markası gibi…

2000’li yıllara yaklaşırken Hillblom ve ortakları tüm dünyayı bir ağ gibi sarmaya devam etmiş; dünya sıralamasındaki yerlerini başarıyla muhafaza etmişlerdir. Tabii bütün bu başarılar büyük holdinglerin de dikkatini çekmiştir.

Bu dikkat çekmenin bir sonucu olarak Alman lojistik devlerinden Deutsche Post; 1998 yılında DHL’in hisselerini satın almaya başlamış ve 2001 yılında tamamını sahiplenmiştir. 2002 yılından itibaren ise; ismini muhafaza etmekle beraber şirketi kendi nakliye ağları ve alt kuruluşlarıyla entegre ederek daha hızlı, daha modern bir konuma kavuşturmuştur.

2016 itibariyle Almanya/Bonn merkezli olarak 325.000 çalışan ile hizmetlerine devam eden DHL Express’in sahibi hala Deutsche Post firmasıdır.

DHL Takip Sorgulama

DHL gönderi sorgulaması için kendi sayfasındaki gönderi takip alanı kullanabilirsiniz.

https://www.logistics.dhl/tr-tr/home/takip.html